ARTYKUŁ 03
Peeling skóry głowy - czy warto i kiedy stosować?
Często zastanawiamy się czy takie oczyszczanie skóry głowy jest mi potrzebne i właściwie dlaczego? Jak często, w jaki sposób? Jakich efektów się spodziewać?
Najczęściej peelingi kojarzą nam się z naszej pięlęgnacji skóry twarzy i ciała. A co z naszą skórą na głowie? Wciąż oczyszczanie jej peelingiem jest mało popularne w wyniku braku wiedzy. Wyjaśnimy Wam dlaczego powinniśmy wdrożyć je do naszej pielęgnacji włosów!
Co zyskamy dzięki stosowaniu peelingów? .
Zadaniem peelingu to usuniecie zanieczyszczeń skóry z pozostałości po kosmetykach ( szamponach, odżywkach, lakierach, żelach, piankach, lotionach itd.) oraz usunięcie martwego naskórka.
Należy dodać, że okres wymiany włosów bardzo często przypada w okresie jesiennym, stąd zauważalne jest nasilone wypadanie włosów u wielu
osób co jest procesem przejściowym, jednak jeśli sytuacja trwa dłuższy czas nie należy tego bagatelizować.
Efekty są naprawdę zaskakujące!
-
Włosy odbite u nasady
-
Zwiększenie dotlenienia cebulek włosa
-
Dostarczenie substancji odżywczych
-
Włosy wolniej się przetłuszczają
-
Znikają podrażnienia i dolegliwości skóry w postaci m.in swędzenia skóry
-
Włosy zaczynają szybciej rosnąć!
-
Włosy przestają wypadać!
-
Włosy są mocniejsze, grubsze i lśniące
Kto powinien je stosować?
Tak naprawdę każdy z nas! Nie zależnie od typu włosów. Bardzo istotna jest regularność stosowania. Na początku należy zachować odstępy co tygodniowe. Szczególnie osoby, które na codzień stosują wcierki do skóry głowy aby umożliwić przyjęcie substancji aktywnych z wcierki do mieszka włosowego. To często przez brak oczyszczenia wcierki nie działają!
Wskazówki, które pomogą Ci zdecydować że peeling skóry jest również dla ciebie:
-
Brak porostu włosów
-
Wolniejszy porost włosów
-
Swędzenie skóry głowy
-
Zaczerwienie skóry głowy
-
Krostki na skórze głowy
-
Wypadanie włosów
-
Brak objętości włosów
-
Szybkie przetłuszczane się włosów, włosy oklapnięte
-
Łupież
W każdym z tych przypadków przywrócisz homeostazę skórze co przyczyni się do odżywienia cebulek.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze peelingu do skóry głowy?
W ofercie mamy bardzo duży wybór i tu rodzi się mały konflikt. Jak ocenić, że wybrany produkt jest dla mojej skóry głowy skoro nie mogę jej zobaczyć, ocenić efektywności? Czy też nie zaszkodzić sobie?
Jeśli nie znamy naszej skóry, skupiajmy uwagę na produktach opartych o peelingi enzymatyczne. W delikatny sposób będą ją oczyszczać. Unikajmy stosowania peelingów mechanicznych! Tych z drobinkami w składzie, ponieważ one mogą zaburzyć pracę naszej skóry a nawet doprowadzić do podrażnień.
Pamiętajmy o metodach gabinetowych. Zabiegi trychologiczne oczyszczające, to świetna alternatywa produktów drogeryjnych. Specjalista, dzięki badaniu skóry dokładnie wie czego Twoja skóra potrzebuje i dobiera odpowiednie substancje do jej oczyszczenia. Dzięki sile medycznych produktów zmniejszasz częstotliwość stosowania peelingów. Tego typu kuracje są ogromnym wsparciem dla naszych włosów.
Jeśli potrzebujesz wskazówek czego Twoja skóra potrzebuje, umów wizytę i wykonaj pierwszy zabieg! Efekty po pierwszej wizycie!
