top of page

ARTYKUŁ 01

Trycholog – kim jest i jaką pomoc uzyskam?

Coraz więcej osób dotyka problem z wypadaniem włosów czy problem z owłosioną skórą głowy. Na własną rękę szukamy rozwiązań. Każdy problem, który dotyka naszych włosów czy też skóry głowy ma swoje podłoże. Jak więc dopasować odpowiedni szampon, wcierkę czy zabiegi nie znając przyczyny? W takiej sytuacji pomocna okazuje się wizyta u trychologa.

 

Dziedzina jaką jest trychologia to bardzo wąski zakres dotyczący włosa i owłosionej skóry głowy. Tak wąski zakres sprawia, że trycholog ma obszerną wiedzę w tym zakresie. Jego zadaniem jest diagnostyka danego problemu czy schorzenia i przywrócenie skóry do jej stanu sprzed choroby.

Czym trycholog się zajmuje?

Najczęstszymi przyczynami z jakimi pacjenci zgłaszają się o pomoc do trychologa to wypadanie włosów oraz łysienie typu androgenowego oraz wielu innych. Również dolegliwości związane ze skórą głowy jak łojotok, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry czy łupież. Kruchość i łamliwość włosów to również częsty zgłaszany problem. Trycholog ma również na celu edukacje i wsparcie pacjenta w jego problemie.
 

Jak wygląda praca trychologa?

Trycholog posługuje się narzędziem jakim jest trichoskopia, która jest kluczem w diagnostyce. W trakcie wizyty przeprowadza obszerny wywiad trychologiczny dotyczący naszego zdrowia, przyjmowanych leków czy suplementów diety oraz pielęgnacji włosów i skóry głowy. Kolejnym krokiem jest badanie trichoskopowe. Jest ono bezbolesne oraz bezinwazyjne. Trichoskopia to urządzenie jak mikroskop, które w bardzo dużym przybliżeniu daje możliwość specjaliście ocenę stanu skóry głowy, jej unaczynienie oraz aktywności mieszków włosowych i wiele innych cennych informacji. Obraz trichoskopii na bieżąco jest monitorowany na ekranie monitora w cyfrowej jakości dzięki czemu zostaje postawiona precyzyjna i trafna diagnoza.

 


W niektórych przypadkach obraz trichoskopowy daje wiele cennych wskazówek dotyczących naszego zdrowia i na jej podstawie zalecane są badania laboratoryjne z krwi, co pomaga ustalić przyczynę problemu i pójść w celowanym kierunku terapii.

Kiedy zgłosić się do trychologa?

Powodów jest naprawdę wiele. Jeśli zaniepokoi nas liczba wypadających włosów czy też brak/zahamowanie ich porostu. Każdy dyskomfort skóry głowy jak ból, napięcie, tkliwość, łupież czy pieczenie to informacja, że została zaburzona bariera naszej skóry. W konsekwencji długiego takiego procesu mocno przełoży się to na kondycję naszych włosów a niekiedy może doprowadzić do łysienia. Często też samo kruszenie się włosów czy zwiększona łamliwość to sygnał od organizmu. Może świadczyć o zaburzaniach pracy tarczycy bądź zaburzeń/niedoborów witamin i składników budujących włos.

 

Jakie zabiegi wykonuje trycholog?

 

W zakresie trychologii wykonuje się zabiegi dotyczące skóry głowy i włosów. Trycholog wykorzystuje opracowane protokoły trychologiczne oparte na substancjach aktywnych oczyszczających skórę głowy i przywracające jej prawidłową homeostazę w połączeniu z naświetlaniami zarówno światłoterapią/ledoterapią oraz laseroterapią. Również zabiegi iniekcyjne skóry głowy podczas których wykorzystuje się takie substancje jak: medyczny dwutlenek węgla, peptydy biomimetyczne, stymulatory tkankowe, czynniki hamujące 5alfa reduktazy ( kluczowe w łysieniu androgenowym) oraz wszelkie substancje aktywne jak minerały, witaminy budujące włos.
 

Każda substancja aktywna wykorzystana w iniekcji skóry głowy musi posiadać certyfikat medyczny i badania kliniczne. Trycholog, który opiera swoją prace na podstawie badań klinicznych i ceryfikowanych, zaufanych produktów to odpowiedni specjalista

Już dziś i Ty zadbaj o swoje włosy i uzyskaj wsparcie specjalisty!Nie zwlekaj dłużej. Umów wizytę i sprawdź jak i Tobie możemy pomóc.


 

IMG_5389 RETUSZ-2.jpg

Angelika Dolińska

CEO & SPECJALISTA TRYCHOLOG

bottom of page