ARTYKUŁ 41
Zdrowa skóra głowy to podstawa pięknych zdrowych włosów!
Jak często zwracasz uwagę na swoją skórę głowy? Otóż nie często to robimy. Jednym z najczęściej popełnianych błędów wśród osób, które spotykam w gabinecie, jest dbanie wyłącznie o same włosy. Warto wiedzieć, że kluczowe w procesie wzrostu naszych włosów jest właśnie zdrowie naszej skóry głowy.
Odpowiednie zaopiekowanie się skórą, poprzez dostosowanie pielęgnacji do jej potrzeb stanowi integralną część terapii trychologicznej zarówno gabinetowej, jak i domowej. Zazwyczaj zwracamy uwagę na stan swojej skóry głowy, w momencie kiedy pojawiają się dokuczliwe objawy powodujące dyskomfort.
W dzisiejszych czasach możliwość wyboru produktów do skóry głowy, jest bardzo duży. Jednak dopasowanie odpowiednich sprawia Wam dużo problemów, co często prowadzi do pogorszenia stanu skóry, tworząc błędne koło. W tej sytuacji wizyta u specjalisty trychologa to ważny punkt w drodze po piękne włosy. A podstawą takiej wizyty powinno być badanie trichoskopowe.
TE OBJAWY ŚWIADCZĄ O ZABURZANIACH TWOJEJ SKÓRA GŁOWY:
-
Silne przetłuszczanie się włosów, które wymaga mycia codziennego albo nawet częstszego. Nadmierne wydzielanie sebum, świadczy o nadaktywności gruczołów łojowych, które będzie sprzyjało namnażaniu się grzybów. Może dać to początek chorobom skóry głowy takie jak np. łojotokowe zapalenie skóry
-
Zauważalna obecność płatków łupieżu na ubraniach i skórze głowy. Tutaj bardzo ważne jest różnicowanie zmian. Badanie trichoskopowe pozwoli określić z jakim rodzajem łupieżu skóry mamy do czynienia. Taki stan skóry głowy będzie powodował silne wypadanie włosów, jak i zahamowanie ich wzrostu.
-
Odczucie suchości skóry głowy i świądu. Taki stan często jest spowodowany stosowaniem agresywnych produktów do pielęgnacji np. wcierek, szamponów. Ważne jest również zwrócenie uwagi na ilości wypijanej wody i na zaburzenia tarczycy.
-
Skóra głowy jest bolesna przy dotyku oraz występuje widoczny rumień. Bolesność skóry głowy określana jako trichodynia i występowanie stanu zapalnego może doprowadzić do silnego wypadania włosów. Taki stan wymaga szczegółowej diagnostyki, zwrócenia uwagi na funkcjonowanie układu pokarmowego oraz stosowaną pielęgnacje.
-
Silne napięcie skóry głowy głównie w okolicach czepca ścięgnistego tj,. szczyt głowy, świadczące o słabym ukrwieniu mieszków włosowych oraz niedotlenieniu. Będzie wpływało negatywnie na wzrost włosów. Taki stan może być spowodowany przewlekłym stresem, anemią.
W sytuacji, gdy na naszej skórze głowy pojawiają się wymienione powyżej objawy, każde działania stymulujące wzrost włosów, jak stosowanie wcierek czy profesjonalne zabiegi jak mezoterapia skóry głowy, okazują się nie skuteczne, a czasem wręcz szkodliwe.
Dlatego jeśli zauważysz, któryś z objawów świadczących, że Twoja skóra głowy potrzebuje wsparcia, a wypadanie włosów się nasila, nie czekaj. Umów się na konsultację do specjalisty trychologa. Trycholog oceniając problem skóry głowy zajmie się jego przyczyną, która może tkwić w twoim
organizmie.